تاسیسات پیشرفته ساختمان

دپارتمان مکانیک:


دوره تاسیسات پیشرفته ساختمان چیست؟(Senior Expert of HVAC System)

شاید مهمترین چالش امروز ما در علوم مختلف مهندسی، توجه به اصول و رعایت آنها در طراحی ها و اجرائیات مهندسی باشد. بسیاری از مشکلات پیچیده و حوادث امروزی در سازه های مختلف اداری، تجاری، مسکونی و بیمارستانی که حتی گاها باعث ایجاد تلفاتی نیز شده است، می تواند با رعایت اصول طراحی و یا اجرایی قابل پیش گیری باشد. دانش مهندسی امروزه به قدری پیشرفت داشته است که بتوانیم از بروز این چنین تلفات و خساراتی تا حدامکان جلوگیری کنیم و این مهم مگر با افزایش دانش و تسلط به آخرین مهارت های طراحی و اجرایی محقق نخواهد شد.

همه ما به فراگیری اصول یک امر مهم مهندسی از افرادی که سالهاست با این اصول دست و پنجه نرم می کنند نیاز داریم. پروژه انجام شده یک مهندس مهری است بر پیشانی او که هیچ وقت در تاریخ فعالیت مهندسی او از پیشانی وی پاک نخواهد شد. در مورد تاسیسات مکانیکی نظرات مختلفی وجود دارد اما می‌توان گفت: تاسیسات مکانیکی دانش مبارزه با طبیعت است. بر خلاف جاذبه، آب را بالا کشیدن، گرما در فصل سرد و سرما در فصل گرم، هوای تازه در اجتماعی از انسانها، تخلیه گازها از محل تولید و یا تاسیسات مکانیکی دانش رفاه جانداران در مبارزه‌ای تمام عیار با طبیعت است.

در دنیای امروز تامین آسایش بشر یکی از هدف‌های اصلی بوده و سعی شده است با به کارگیری و استفاده از دانش تاسیسات مکانیکی و الکتریکی، در طراحی ها و اجرای سازه ها این امر مهم پی گیری شود، لذا فراگیری و شناخت علم تاسیسات مکانیکی برای کلیه دست اندرکاران تاسیسات ساختمانی یکی از مباحث مهم و ضروری محسوب می‌شود.

همواره نبود یک دوره جامع برای مهندسان تاسیسات مکانیکی که در آن بتوانند تمام اصول طراحی انواع مختلف ساختمان را آموزش ببینند احساس می شده است. با توجه به سابقه طولانی در مدیریت و انجام پروژه های اجرایی و نیز فعالیت های آموزشی اعضائ هیات موسس موسسه آموزش عالی آزاد مهندسان، این مجموعه توسط تیم تخصصی خود اقدام به برنامه ریزی دوره ای نمودند که مهندسان تاسیسات در آن بتوانند تمام ریزه کاری طراحی تاسیسات مکانیکی یک ساختمان مسکونی، اداری، تجاری، بیمارستانی و حتی صنعتی را فراگیرند. لذا این دوره که کامل ترین دوره تاسیساتی می باشد تنها در موسسه آموزش عالی آزاد مهندسان برگزار می شود. دوره تاسیسات پیشرفته ساختمان جامع و کامل ترین دوره تاسیسات موسسه آموزش عالی آزاد مهندسان می باشد که تاکنون ۲0 دوره برگزار گردیده و تجربه بیش از 15۰۰۰ نفرساعت تدریس و نیز  طی20 دوره گذشته در موسسه آموزش عالی آزاد مهندسان به ما ثابت کرده است که دانش پذیران بعد از شرکت در دوره تاسیسات پیشرفته ساختمان قادر به طراحی پروژه های تاسیساتی (مکانیکی و برقی) خواهند بود.

چرا دوره تاسیسات پیشرفته ساختمان ؟(Senior Expert of HVAC System)

در سال های اخیر شاهد پیشرفت های چشم گیری در زمینه تجهیزات و تاسیسات ساختمانی و روش ها و فناوری های جدید هستیم از طرفی با توجه به گسترش ساخت ساختمان های بلند مرتبه (برج ها) و پروژه های بزرگ تجاری، ورزشگاهی و توریستی، دیگر روش ها و تجهیزات معمولی نمی تواند جوابگوی نیازهای تاسیساتی این ابنیه باشند و آسایش لازم را برای استفاده کنندگان از آن ها به ارمغان بیاورند. دانش پذیران پس از شرکت در این دوره که شامل بخش های مختلفی از طراحی تاسیسات ساختمانی می باشد، قادر خواهند بود تا یک ساختمان چندین طبقه را با هر نوع کاربری طراحی کنند. با توجه به روند این دوره که در آن تمرین های مختلفی حل و یک پروژه کامل و واقعی توسط دانش پذیران در کنار اساتید طراحی می شود، مهندسان شرکت کننده در این دوره می توانند بعد از گذراندن دوره به عنوان یک طراح شروع به کار کنند. از مزایای دیگر این دوره این است که دانش پذیرانی که حتی با گرایشات دیگر برای آشنایی با تاسیسات در این دوره شرکت کرده اند و حالا خود قاردند تا تاسیسات ساختمانی خود را طراحی کنند و یا با اشراف یک مهندس تاسیساتی بر آن کنترل و نظارت داشته باشند.

بر این اساس و با در نظر گرفتن این نکته که در دانشگاه ها بیشتر روی مطالب مبانی و تئوری کار می شود ، این دوره به صورت کاملا کاربردی و اجرایی برنامه ریزی و برگزار می گردد. در این دوره تئوری ها و مبانی جدید، اصول اجرایی و کاربردی و نرم افزارهای مهندسی مرتبط تدریس می گردد و علاقمندان در پایان دوره با انجام یک پروژه کاربردی به مطالبی که آموخته اند، مسلط می گردند. این دوره برای دارندگان مدارک مهندسی مکانیک و مهندسی برق برنامه ریزی شده است.

مشهد - بلوار صارمي - بين صارمي 50 و ميدان حافظ - پلاک 78 موسسه آموزش عالی آزاد مهندسان
تلفن : 05138674643-0513861026-05138470300
تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد مهندسان می باشد.

بازگشت به بالا