معماری دکوراسیون داخلی

دپارتمان معماری:

 

دوره معماری(دکوراسیون داخلی ) یا MIA چیست؟

براساس معنی مندرج در لغت‌نامه آکسفورد، دکوراسیون داخلی عبارت است" ازهماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه"

 دکوراسیون داخلی همانند سایر هنرها، دارای سبک و ریزه‌کاری‌های متفاوتی است که براساس سلیقه‌ها و نیازهای دوران، دستخوش تغییرات می‌شوند. دکوراسیون داخلی هنر تجربه فضاها و نیز آفرینش فضاست، فضایی که در عین زیبا و خاطره انگیز بودن، عملگرا و کارآمد نیز باشد. از آنجایی که مهم‌ترین و قدرتمندترین احساسات روزمره ما به شدت متاثر از محل زندگی، کار، تفریح و ... می باشد، بنابراین فضاهای داخلی علاوه بر پاسخگویی به حس نیاز داشتن سرپناه در انسان، وظیفه ایجاد امنیت و آرامش روحی و روانی در هر فرد را دارند. در واقع طراح با تنیدن اصول فنی و تخصصی معماری داخلی با حس زیبایی شناسی، فضایی را طراحی می‌کند که بیانگر هویت، نیاز، درک و خواسته‌های مخاطبش است. دکوراسیون داخلی حلقه اتصال میان معماری و طراحی داخلی است. بهترین طراحان داخلی باعث خلق فضایی زیبا و آرامش‌بخش می‌شوند که درک احساس هویت، راحتی، کارآمدی و پیش‌بینی و پاسخ گویی به نیازهای ساکنین، بارزترین حس بوجود آمده در هر شخص میباشد و این رضایتمندی در فضا هرگز میسر نمی شود مگر با درک مفاهیم رفتاری و نیازهاي انسانی، یادگیری دانش همه جانبه طراحی و بکارگیری مهارت‌ها و دانش‌های تکنیکی در خلق فضا

 

چرا معماری(دکوراسیون داخلی) یا MIA ؟

افراد متخصص در دکوراسیون داخلی علاوه بر پیدا کردن دانش کافی در زمینه معماری به توسعه و دریافت حس دریافتی از فضاهای معمارانه می‌پردازند به گونه‌ای که حس تعلق و یکپاچگی را در فضا به وجود می‌آورد و به عبارت دیگر به معماری فضا از دیدگاه ساکنان یا استفاده‌کنندگان آن توجه می کنند. در توضیح بیشتر می‌توان گفت دکوراسیون داخلی یا طراحی داخلی علمی است که فراتر از یک اعمال سلیقه ساده به تحلیل و بررسی کاربری یک فضا، رنگ‌ها، نور پردازی، وسایل دکوری، مبلمان، چیدمان و هارمونی بین عناصر مختلف می‌پردازد.

دوره تخصصی دكوراسيون داخلي از رشته هايي است كه زمينه فعاليت عملي آن را در جامعه مي توان به وفور مشاهده كرد. طراحي و چيدمان فضاي داخلي فروشگاه هاي بزرگ و كوچك، هتل ها، ادارات و بانكها، مجتمع هاي تجاري، خانه هاي مسكوني، سالن هاي پايانه ها و فرودگاه ها مواردي هستند كه نيازمند طراح داخلي مي باشند. طولانی بودن دوره های دانشگاهی و کلی بودن سرفصل ها و نیاز  فارغ‌التحصیلان به مهارت‌های اجرایی ما را بر آن داشت که  با پایه ریزی دپارتمان تخصصي معماری موسسه آموزش عالی آزاد مهندسان با برخورداري از ظرفيت هاي آموزشي و پژوهشي و نیز اساتید به نام مشهد و تهران اقدام به تدوين و اجراي اين دوره در دو مقطع مقدماتي و پيشرفته بنماییم تا در اين مسير همراه مفيدي براي مخاطبان باشد. این دوره از طرفی همانند معماری با ساختمان و اجزاء و عناصر سازنده ساختمان سروکار دارد و از طرفی مانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تأکید دارد.

اهداف دوره:

·        بکارگیری خلاقیت

·        ارتقائ توانایی برنامه‌ریزی و زمانبندی

·        ارتقا مهارت‌های طراحی

·        توانایی یافتن راه‌حل‌های عملی برای مسائل و مشکلات احتمالی.

·        آگاهی از مقررات ایمنی و ساختمان

·        ارتقاء مهارت ارتباطی برای همکاری با مشتریان، تامین‌کنندگان و پیمانکاران.

·      توانایی کنترل هزینه‌ها و انجام کار در چارچوب بودجه معین

 

مشهد - بلوار صارمي - بين صارمي 50 و ميدان حافظ - پلاک 78 موسسه آموزش عالی آزاد مهندسان
تلفن : 05138674643-0513861026-05138470300
تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد مهندسان می باشد.

بازگشت به بالا