دوره های DBA و MBA

MBA چیست؟

MBA مخفف اصطلاح  Master of Business Administration  است که معادل فارسی آن دوره پیشرفته مدیریت کسب و کار” است. نگاه MBA به مسائل حوزه مدیریت بیش از آنکه پژوهشی و تحقیقاتی باشد کاربردی و عملی است. به بیان دیگر هدف اصلی  MBAتبدیل دانش صرف مدیریتی به مهارت کاربردی و اجرایی مدیریت است.  MBA مدیریت کاربردی برای کسانی است که میخواهند از علم مدیریت برای خروج از چالش های مدیریتی، بهبود شرایط کسب و کار خود و یا ارائه مشاوره و خدمات مدیریتی به دیگر کسب و کارها استفاده کنند. در واقع کسانی MBA می خوانند که قبلاً در رشته ای متخصص شده اند و حالا می خواهند در آن رشته، کار مدیریتی یا درآمد زایی کنند.

 

 

چرا MBA ؟

با گذراندن MBA موقعیت شغلی شما نسبت به قبل تفاوت اساسی خواهد داشت.

با گذراندن MBA سبب ارتقای مهارت های فردی و شغلی شما و در نتیجه موفقیت در کسب و کارتان شود.

با گذراندن MBA اگر هم قصد داشته باشید در بازار کار به دنبال یک شغل مناسب باشید می توانید با تکیه به علم و مهارت هایی که به دست آورده اید در بازار کار شانس بیشتری برای به دست اوردن یک شغل خوب داشته باشید.

با گذراندن MBA دید و توانایی های مدیریتی و رهبری شما افزایش می یابد

با گذراندنMBA  از یک مدرسه کسب و کار معتبر نه تنها در یافتن یک شغل رده بالاتر و بهتر شما را کمک می کند بلکه باعث می شود شما از شغلی با حقوق بالاتر برخوردار شوید.

 مثلا شما یک مهندس یا یک پزشک و یا حتی تخصص خاصی دارید اما دلیلی نیست که بتوانید یک شرکت مهندسی یا یک بیمارستان و یا حتی سازمانی راکه در آن متخصص هستید را هم به خوبی مدیریت کنید. این نگاه غلط باعث می شود بسیاری از کسب و کارهای جدید علی رغم برخوردار بودن از نوآوری و فناوری جدید و ابعاد فنی قوی در بازار شکست بخورند. مدیریت یک علم است و اوضاع ناپایدار و رقابتی بازار کسب و کار در سالهای اخیر نشان دهنده لزوم داشتن یک دید مدیریتی جامع برای همه صاحبان کسب و کار است.

چارت دوره برای MBA

 

 

 

مدیریت اجرایی پیشرفته با رویکرد کسب و کار (DBA)

 DBA چیست؟

مخفف عبارت Doctorate of Business Administration است که به فارسی “دکترای مدیریت حرفه ای کسب و کار” برگردانده شده است. این دوره با هدف استفاده کاربردی از علم روز مدیریت برای ارتقا و توسعه کسب وکار برای مدیران ارشد سازمان ها ارائه می شود و در واقع می توان گفت دوره DBA عالی ترین سطح آموزش مدیریت برای مدیران سازمان ها است. دوره DBA سطحی بالاتر از دوره MBA دارد و بالاترین سطح از آموزش کاربردی مدیریت را به متقاضیان ارائه می دهد.

 چرا DBA ؟

DBA   به مدیران می آموزد که چگونه مدیریت سازمان خود را از چارچوب سنتی رییس و زیردست به سمت چارچوب رهبری هدایت کنند.

DBA به مدیران می آموزد چگونه سازمان خود را رهبری کنند، ابزارهای مدیریتی و رهبری را می شناسند و یاد می گیرند بنا به شرایط و موقعیت سازمان از هر کدام از این ابزارها استفاده کنند.

DBA   به مدیران می آموزد چگونه منابع انسانی (که بی شک مهمترین منبع هر سازمان است) سازمان خود را مدیریت کنند تا حداکثر بهره وری و رضایت سازمانی را به دست آورند.

DBA به مدیران می آموزند چگونه با مهارت آینده پژوهی، دید درستی نسبت به آینده فضای کسب وکار داشته باشند و بتوانند خود را برای سناریو های محتمل آینده آماده کنند.

DBA به مدیران می آموزند چگونه نسبت به شرایط مالی سازمان خود درک درستی به دست آورند و بتوانند بر فرآیندها و مدیریت مالی سازمان خود اشراف کامل داشته باشند.

DBA به مدیران می آموزند چگونه برای توسعه کسب وکار خود در بلند مدت برنامه ریزی کنند و استراتژی های لازم برای توسعه کسب وکار خود را تدوین کنند.

 علل لزوم تحصیل در دوره DBA

پیگیری علایق خود در زمینه فعالیت های پژوهشی، برنامه ریزی استراتژیک و مرتبط نمودن آنها با فعالیت حرفه ای خود       

حضور در فضایی مملو از منابع مطالعاتی و علوم کاربردی و مهارتی         

پرورش قدرت تفکر و دستیابی به سطح بالای تجزیه و تحلیل و سنجش و مدیریت بحران

پیشرفت فردی و شغلی           

توسعه و کسترش سطح دانش و آگتهی مورد نیاز جهت برعهد گرففتن وظایفی چون رهبری سازمانی، مشاوره مدیریتی و تدریس در مقاطع دانشگاهی

ارتقای استراتژیهای رهبری خود و استفاده از آنها در شرایط ایجاد تحول و سازگار پذیری
پرورش مدیرانی که از درایت و تفکرر ژرف اندیشانه در مدیریت تغییرات یک محیط تجاری پویا برخوردار باشند.

دستیابی به تخصص در زمینه های تفکر مدیریت بحران ،‌حل مسئله و مهارت های تصمیم گیری

اهداف دوره DBA

هدف اصلی این دوره ، ارائه فارغ التحصیلانی به جامعه است که از توانایی مشارکت در پیشرفت فعالیت های شغلی خود برخوردار بوده و به دانش روز و مسائل و روش های استراتژیک نوین مجهز باشند.

همچنین ایجاد توانایی ها و قابلیت های زیر در دانشپذیران از اهدااف دوره DBA مهندسان می باشد:

درک عمیق کاربردی و مهارتی از مباحث مرتبط با مدیریت و کسب و کار

آگاهی از شیوه های پژوهش و ارائه مقالاتت

ارتقای مهارت های حرفه ای دانشپذیران در راستای زمینه شغلی آنها      

ارتقای دانش دانشپذیر در جهت مبدل شدن به یک رهبر ، مدیر یا مشاور بین المللی

توسعه آگاهی های مدیریتی دانشپذیران و ارتقای مهارت های پژوهش در سطوح پیشرفته

توسعه تکنیک های پژوهشی حائز اهمیت در زمینه کسب و کار

کسب توانایی های تحلیلی و کاربردی و استفاده از آن در تحصیل و تعدیل مشکلات محیط کسب و کار

چارت دوره برای DBA

 

 

 

 

 

 

مشهد - بلوار صارمي - بين صارمي 50 و ميدان حافظ - پلاک 78 موسسه آموزش عالی آزاد مهندسان
تلفن : 05138674643-0513861026-05138470300
تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد مهندسان می باشد.

بازگشت به بالا