برگزاری همایش دانشجویان جدید الورود بهمن ماه 1392 مؤسسه آموزش عالی آزاد مهندسان

 

همایش دانشجویان جدید الورود مؤسسه آموزش عالی آزاد مهندسان جهت آشنایی با ضوابط آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، فرهنگی و مالی دانشگاه جامع علمی کاربردی و سامانه‌های اینترنتی دانشگاه و مسئولین مؤسسه آموزش عالی آزاد مهندسان با حضور دانشجویان و خانواده‌های محترم ایشان در روز شنبه مورخ 3 اسفند 1392 در سالن همایش‌های ساپکو برگزار گردید.

در ابتدای جلسه پس از تلاوت کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالي) در دیدار اعضاء و مسئولین سازمان‌های نظام مهندسي ساختمان به مناسبت پنجم اسفند (روز مهندسی) پخش شد. 

 اولین سخنران این همایش دکتر علی سیفی، رئیس مؤسسه، بود. وی در ابتدا پنجم اسفند روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی و روز مهندسی را به دانشجویان و خانواده‌های محترم ایشان و اساتید حاضر در همایش، تبریک گفت. اهم محورهای سخنرانی ایشان به شرح زیر می‌باشد 

1- معرفی دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان دانشگاه کارآفرین و تاکید بر کاربردی بودن آموزش‌ها در این دانشگاه 

2- تاکید بر ارتباط خانواده‌های دانشجویان با مرکز و پیگیری وضعیت آموزشی دانشجویان

3- تاکید بر ارتباط دانشجویان و خانواده‌های ایشان با مسئولین مرکز از طریق مراجعه حضوری، ارسال رایانامه (Email)، پایگاه اینترنتی مرکز و صندوق ارتباط مستقیم با ریاست مرکز

4- تاکید بر رعایت شئونات دانشجویی و ذکر این شئونات در احادیث

5- تعریف فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و پژوهشی مرکز و دعوت از دانشجویان برای فعالیت در پایگاه بسیج دانشجویی مرکز و حوزه‌های فرهنگی، مذهبی و پژوهشی

در پایان ایشان از دانشجویان خواست که قدر شرایط موجود در کشور را بدانند و در سایه آرامش و آسایش ایجاد شده در پناه اسلام، قرآن، خون شهدای گرانقدر و رهبری حضرت آیه الله خامنه‌ای (مدظله العالي)، در سنگر دانشگاه به علم‌آموزی و تذهیب نفس بپردازند تا انشاالله به جایگاه‌های متعالی رسیده و بتوانند مسئولیت و وظایف خود را در قبال اسلام و کشور به خوبی انجام دهند.

در ادامه همایش دکتر محمدحسین کفاش، معاون آموزشی و دانشجویی مرکز، به بیان و معرفی اهم ضوابط آموزشی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی، معرفی سامانه سجاد، مصادیق تخلفات و جایگاه شورای انضباطی دانشگاه پرداخت و از دانشجویان خواست تا با احترام به قوانین دانشگاه، دوره تحصیل خوبی را رقم بزنند که باعث فخر و مباهات خود ایشان، مرکز و دانشگاه باشد.

 سپس آقای مهندس امیر باوفای طوسی، معاون پژوهشی و فرهنگی مؤسسه، به بیان فعالیت‌ها و امکانات پژوهشی و رویکردهای فرهنگی و مذهبی دانشگاه پرداخت و بیان داشت در فرصتی که به صورت رسمی و سراسری اعلام می‌شود، حتما برای حج عمره و زیارت عتبات عالیات دانشجویی و ازدواج دانشجویی اقدام نمایند که از طرف دانشگاه و مرکز اطلاع‌رسانی می‌شود. 

 

 در ادامه خانم مهندس افروزی - کارشناس آموزش مرکز به معرفی و آموزش سامانه سجاد پرداخت تا دانشجویان به خوبی با ساختار این سامانه و روال انجام انتخاب واحد، حذف و اضافه، امکانات موجود در سامانه و ... آشنا شوند

پس از پایان سخنان مسئولین مرکز، مدیران گروه‌های آموزشی معرفی شدند و از دانشجویان خواسته شد که با مراجعه به ایشان و مسئولین مرکز، سوالات خود را مطرح نمایند.

  

نهایتا همایش در ساعت 18 با صلوات بر حضرت محمد (ص) و خاندان مطهرش پایان پذیرفت و حاضرین در جلسه عکس دسته‌جمعی گرفتند.

 

 

مشهد - بلوار صارمي - بين صارمي 50 و ميدان حافظ - پلاک 78 موسسه آموزش عالی آزاد مهندسان
تلفن : 05138674643-0513861026-05138470300
تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد مهندسان می باشد.

بازگشت به بالا